Spolupracujeme na zajímavých projektech. Pomáháme zvyšovat konkurenceschopnost českých firem a projektů.

Elektrická formule z ČVUT dobývá svět

Je to úžasný tým mladých lidí, kteří mají jediný společný cíl. Vyvinout jenúspěšnější elektrickou formuli na světě. Ameriku již dobyli, zvítězili ve světovém poháru v USA i v Kanadě. Na starém kontinentě bylo zatím nejlepší umístění druhé. E67 to má změnit. Formule na jejíž inovaci pracuje 40 těch nejtalentovanějších studentů ČVUT. Na elektro části studenti z FEL a na mechanické části strojaři. Pokud se to podaří bude to nej elektrická závodní formule všech dob. Poslední verze váží 196 kg, jede 120 km za hodinu a z 0 na 100 udělá pod 4 sekundy. Náhon všech kol s elektronickým řízením trakce z ní dělá horizontální raketu. To co zažívá pilot při řízení se moc nedá přirovnat k ničemu co znáte ze života mezi smrtelníky. Nyní čeká s CAVK formuli další nová etapa jejiho hvězdného života. Další hmotnostní a pevnostní optimalizace. Přechod na topologicky optimalizované a tištěné díly z ušlechtilých kovů. Evropo třes se!

První český vírník

Vírník je malý vrtulový létající stroj, který nemá aktivně poháněný hlavní rotor. Hlavní rotor se roztáčí až silou odporu vzduchu. Ten způsobuje dopředný pohyb stroje od zadního tlačného rotoru. Na první pohled bychom si vírník mohli splést s vrtulníkem, ale je mnohem lehčí a levnější. Vírník je označován za nejlevnější způsob jak se dostat do vzduchu v uzavřené kabině a s letovým komfortem, který vám rogalo ani paraglide nemohou poskytnout.

Spolupracujeme na vývoji a výrobě prvního českého seriově vyráběného vírníků. Nyní je projekt ve fázi zalétávání funkčního prototypu. Díly do vírníku jsou znovu navrhovány a optimalizovány v modulu topologického návrhu na platformě 3DEXPERIENCE od společnosti Technodat.