Centrum CAVK (Centrum aditivní výroby kovů) je spolek lidí a firem, které společně poskytují komplexní unikátní služby v oblasti aditivní výroby, výzkumu, analýz firemních inovačních procesů, software a hardware. CAVK je bezpečným kontaktem pro každou firmu v České republice, která se rozhodne aditivní výrobu využívat. Aditivní výroba kovů je cesta k vlastním prototypům a k vlastnímu vývoji ve strojírenství.

Metal3D s.r.o.

Flexibilní společnost vedená Ing.Petrem Zikmundem, PhD, absolventem strojní fakulty ČVUT. Provádí vlastní výzkum materiálů a zakázkový 3D tisk z ocely 316L na stroji Renishaw AM250.

     

 

CAVD s.r.o.

Centrum aplikovaného výzkumu je kampus několika moderních budov vybudovaný v roce 2011. Sídlí uprostřed hlubokého lesa, v srdci přírody, poblíž Dobříše. Nabízí volné prostory pro výrobu a výzkum. Areál je navržen jako soběstačný ostrovní systém s fotovoltaickou elektrárnou a teplárnou na biomasiv.

Tato unikátní EKO kombinace je spolu s příznivou cenou mimopražského nájemného, pro firmy důvodem k zasídlení na inspirativním místě.

 

Technodat, CAE systémy, s.r.o.              

Společnost s 26 letou zkušeností s konzultacemi, školeními, analýzami a nasazováním špičkových softwarových řešení do významných průmyslových firem.

Hlavní nástroje Technodatu pro podporu inovace v českých firmách:

 • analýza úzkých míst ve firemních procesech týkajících se inovace – oblast vývoje vlastních výrobků
 • platforma pro kolaborativní inovace 3DEXPERIENCE s CATIA V6
  • urychlení vývoje strojů a zařízení
  • podpora aditivní výroby – generativní modelování
  • pevnostní, strukturální a únavové simulace
  • správa dokumentace
  • sociální a kolaborativní inovace
 • CATIA V5 pro 3D návrh a úpravu dílů pro automobilový a letecký průmysl
 • EXALEAD OnePart – řešení pro vyhledávání v BigData v dokumentech, výkresech a modelech v předvýrobní fázi životního cyklu
 • COMPOSER – řešení pro přípravu výrobní dokumentace, zákaznické dokumentace, či animovaných 3D návodek

      

Ve spolupráci se společnostmi Duratec a Evektor vyvinula společnost Technodat funkční prototyp létajícího kola F-Bike, který byl mediálně velice viditelný. Naposledy byl umístěn v centru českého pavilonu na EXPO 2017 v kazašské Astaně. Expozice českého pavilonu byla věnována unikátním vynálezům, technologickým řešením a nejmodernějším výrobkům českých vývojových a výrobních firem.

Společnost Technodat je již 16 let partnerem společnosti Dassault Systemes a v letošním roce získala titul Platinum Partner.